Į Lietuvos mokyklas grįžta unikalus projektas – Solidarumo bėgimas

Antradienis 8 Rugsėjis 2015

Lygiai prieš metus surengusi pirmąjį Solidarumo bėgimą, organizacija „Gelbėkit vaikus“ vėl kviečia visas Lietuvos mokyklas registruotis ir dalyvauti projekte. Solidarumo bėgimas – tai unikalus projektas, kurio metu visi moksleiviai skatinami bėgti solidarumo kilometrus ir paremti vargstančius Lietuvos bei Zambijos vaikus. Prieš metus organizuotas Solidarumo bėgimas sulaukė didžiulio dėmesio – bėgime dalyvavo net  45 000 moksleivių ir 3 500 mokytojų iš 280 Lietuvos mokyklų. Surinkti 36 000 Eurų buvo skirti mokyklinėms prekėms skurdžiai gyvenantiems Lietuvos ir Zambijos vaikams.

Solidarumo bėgimo metu moksleiviai ne tik suburiami bendrai sportinei veiklai, bet ir skatinami ugdyti solidarumo vertybes bei socialinę atsakomybę. Prieš Solidarumo bėgimą kiekvienas dalyvis savo artimųjų tarpe ieško „rėmėjų“ – žmonių, kurie sutiktų skirti jiems priimtiną sumą už kiekvieną moksleivio nubėgtą simbolinį kilometrą. Renginio metu moksleiviai stengiasi nubėgti kuo daugiau Solidarumo kilometrų, kad surinktų kuo didesnę paramą kenčiantiems Lietuvos ir Zambijos vaikams.

Visus šalies moksleivius į antrąjį Solidarumo bėgimą kviečia ir Lietuvos paštas, kuris prisideda prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ rengiamos socialinės iniciatyvos. „Bėgime dalyvaujantys moksleiviai solidarizuojasi su skurdą ir smurtą patiriančiais savo bendraamžiais. Tokiu būdu jie atkreipia ir suaugusiųjų dėmesį, primindami, kad vaikai neturi būti skriaudžiami, todėl kiekvieno mūsų parama už Solidarumo bėgime moksleivių įveiktus kilometrus – žingsnis prie geresnio ir teisingesnio pasaulio kūrimo, kurio šiandien vis dar taip trūksta tiek Lietuvos, tiek ir tolimosios Zambijos vaikams. Nelikime abejingi ir padėkime nuskriaustiems vaikams!”, – pažymėjo Lietuvos pašto Komunikacijos ir rinkodaros departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Kaip teigia organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė, labai svarbu vertybinius pagrindus formuoti dar mokykloje, šviesti vaikus apie socialinę nelygybę ir sunkiai gyvenančius bendraamžius. Solidarumo bėgimas suteikia galimybę kiekvienam moksleiviui prisidėti prie geresnio pasaulio kūrimo. Šiemet moksleiviai rinks pinigus Lietuvos vaikų dienos centrus lankančių vaikų psichologinei pagalbai bei Zambijos mažųjų mirtingumui mažinti.

Junkis > Bėk > Padėk!

Visas Lietuvos mokyklos kviečiame registruotis į Solidarumo bėgimą iki rugsėjo 16 dienos projekto tinklapyje www.begimas.gelbekitvaikus.lt. Užsiregistravusios mokyklos iki spalio pradžios gaus visą projekto organizavimui reikalingą medžiagą, o pasirinktą dieną nuo spalio 6 iki 16 dienos bėgs Solidarumo kilometrus.

Jūsų pastangų dėka mes galime padėti vargstantiems vaikams!

Pagrindinis projekto rėmėjas: Lietuvos paštas.

Projekto globėjas: LR Švietimo ir mokslo ministerija.

Kontaktinis asmuo:

Aurimas Šlimas, VO „Gelbėkit vaikus“ projektų koordinatorius

El. p. [email protected]

Mob. tel. nr. +370 601 42033

 www.begimas.gelbekitvaikus.lt | www.gelbekitvaikus.lt

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti