Įsteigtas naujas vaikų dienos centras Palomenėje

Penktadienis 26 Sausis 2018

Penktadienio popietę smagiai krykštaujant vaikams bei dalyvaujant garbioms kampanijos „Už saugią Lietuvą“ atstovėms LR Prezidentės patarėjoms Ramunei Guobaitei-Kirslienei ir Airai Mečėjienei, Kaišiadorių raj. merui Vyteniui Tomkui, Palomenės kaimo seniūnu Alvydui Kazlauskui bei organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovams, Kaišiadorių rajone atidarytas Palomenės vaikų dienos centras. Dienos centro sklandžią pradžią finansavo UAB „Lietuvos energijos“ paramos fondas.

„Šiandien atidarytas dienos centras Palomenėje, tikiu ir tikiuosi, taps dar vienu šviesuliu Lietuvos kaimų padangėje. Kaip pastebėjau, per 22 metus siekiančią vaikų dienos centrų istoriją Lietuvoje, būtent mažiausiose bendruomenėse įkurti dienos centrai atlieka didžiausią darbą – tampa reikšmingiausiais kultūros židiniais ir duoda daugiausiai naudos vietos žmonėms. Kasdien lankant dienos centrą į teigiamą pusę keičiasi ne tik vaikų elgesys, jų bendravimas, gerėja santykis su aplinka, bet ir šiltėja miestelių ir kaimų bendruomenių,šeimų tarpusavio santykiai – keičiasi žmonių požiūris į šeimą ir pagalbą vienas kitam apskritai. Supratę, kokia jėga yra bendruomenė, žmonės mielai buriasi, bendrauja, vis labiau pasitiki vienas kitu, vis dažniau tiesia pagalbos ranką, o šiuos dalykus tikrai pajaučia ir vaikai, kurie auga sveikoje, pasitikėjimu ir pagalba vienas kitam grįstoje aplinkoje“, – apie milžinišką dienos centrų svarbą mažai bendruomenei kalbėjo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Kaišiadorių raj. Šv. Juozapo šeimos namų vadovė Rūta Kanclerytė savo ruožtu džiaugėsi naujuoju dienos centru – saugia užuovėja vietos vaikams. „Dienos centras yra įsikūręs buvusios Palomenės pradinės mokyklos pastate, visai šalia pagrindinės miestelio mokyklos, tad naujajame dienos centre neabejotinai ras užuovėją bei saugiai jį pasieks vaikai iš sunkiausiai gyvenančių ir labiausiai socialiai pažeidžiamų Palomenės ar aplinkinių kaimų šeimų, taip pat tie vaikai, kurių tėvai iki pat vėlaus vakaro dirba ir vaikams po pamokų grįžti į tuščius bei nelabai jaukius namus yra tiesiog nesmagu. Elgesio sutrikimų turintys vaikai Palomenės dienos centre tikrai susiras draugų ir mokysis bendrauti“, – apie naujojo dienos centro naudą Palomenės ir aplinkinių kaimų vaikams pasakojo R. Kanclerytė.

Naujai įsteigtą dienos centrą šiuo metu lanko apie 15 vaikų, tačiau, pasak Rūtos, jų tikrai bus daugiau, nes vaikai mielai atsiveda savo brolius, seses, draugus. „Nei vieno tikrai neišvarysime, naujajame dienos centre tikrai užteks vietos visiems norintiems“, – žada Rūta.

„Lietuvos energijos“ paramos fondo tikslas – koordinuotai ir skaidriai teikti paramą projektams ir veiklai, kuri atitinka „Lietuvos energijos“ grupės socialinės atsakomybės kryptis, strategiją ir puoselėjamas vertybes, kuria vertę visuomenei ir valstybei.

„Gelbėkit vaikus“ – tai jau 26 metus Lietuvoje veikianti nepolitinė, nevyriausybinė ir nereliginė už vaiko teises kovojanti organizacija šiuo metu turinti 22 skyrius ir 37 vaikų dienos centrus Lietuvos miestuose ir rajonuose. „Gelbėkit vaikus“ yra motininės organizacijos „Save the Children“, vykdančios vaiko teisių programas daugiau nei 120 pasaulio šalių, narė.

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti