Šventinėje konferencijoje paminėjome JT Vaiko teisių konvencijos 30-metį

Penktadienis 15 Lapkritis 2019

Lapkričio 12 d. vaiko teisių apsaugos specialistus, bendradarbius ir plačiosios visuomenės narius sukvietėme į Vilnių, į nacionalinę konferenciją, kurios metu susirinkusiuosius sveikino Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė, sveikinimo žodį tarė ir Vaiko teisių situaciją Lietuvoje apžvelgė Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

Ir Ministras, ir Kontrolierė dėkojo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ darbuotojams už svarbų indėlį įgyvendinant vaiko teises Lietuvoje, skatino ir motyvavo ne mažiau svarbiems bendriems ateities darbams.

Konferencijos metu praktine patirtimi, kaip kasdienybėje efektyviai užtikrinti vaiko teises, pasakojo psichologės. Jų pranešimuose ne vienas vaiko teisų apsaugos specialistas ar tėvas galėjo rasti naudingos, kasdienybėje puikiai pritaikomos informacijos.

Neliko neišgirstas ir vaikų balsas: Šakių „Žiburio“ gimnazijos moksleiviai, vadovaujami mokytojos Vilijos Meškaitienės, parodė įspūdingą meninę kompoziciją, atspindinčią tų pačių gyvenimiškų situacijų matymą vaiko ir suaugusiojo akimis – skatino įsiklausyti į tai, ką mums iš tiesų nori pasakyti vaikai; Lietuvos moksleivių sąjungos Jaunimo politikos koordinatorė Simona Statauskaitė pateikė naudingų įžvalgų apie psichosocialinę aplinką Lietuvos mokyklose.

Panelinėje diskusijoje savo kasdienybės patirtimi dalinosi žinomos moterys: aktorė Kristina Savickytė, TV laidų vedėja, žurnalistė Renata Šakalytė-Jakovleva, rašytoja Sabina Daukantaitė.

Konferenciją finansuota Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti