„Solidarumo bėgimo“ švilpukas aidės prieš patyčias

Trečiadienis 14 Rugsėjis 2016

Šį rudenį, jau trečius metus iš eilės, organizacija „Gelbėkit vaikus“ Lietuvos mokyklų bendruomenes suburs į gražia nacionaline tradicija tapusį „Solidarumo bėgimą“, o prie šalies mokyklų prisijungs ir lietuvių mokyklos, esančios užsienyje. Šiųmečio bėgimo dalyviai yra kviečiami padėti spręsti vieną skaudžiausių mūsų šalies mokyklų ir moksleivių problemų – patyčių problemą. 

Pasak organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovės Rasos Dičpetrienės, patyčių statistika Lietuvoje yra gąsdinanti. „Net 70 proc. Lietuvos vaikų yra patyrę patyčias, o 45-60 proc. ir patys prisidėję prie jų. Gali atrodyti, kad kalbėjimas apie patyčias yra įgrisęs ir mokytojams, ir mokiniams, sunku rasti naujų, vaikams ir jaunimui priimtinų, priėjimo prie šios temos kampų. Tikimės ir tikime, kad „Solidarumo bėgime“ dalyvaujančių mokyklų mokytojai turės progą ir ras laiko su mokiniais aptarti patyčių reiškinį, giliau paanalizuoti jų priežastis. Viliamės, jog šiemet bėgimo starto švilpukas skelbs patyčių pabaigą Lietuvos mokyklose. Bent jau tose, kurios prisijungs prie bėgimo. Prezidentės D. Grybauskaitės skatinami veikti „Už saugią Lietuvą“, tikėtina, šiemet sulauksime dar daugiau „Solidarumo bėgimo“ dalyvių. Praeitais metais bėgime dalyvavo net trečdalis Lietuvos mokyklų. Argi tai ne puiku?!“, – viltingai kalba R. Dičpetrienė. 

Didžiąją dalį bėgimo metu surinktų lėšų Organizacija „Gelbėkit vaikus“ įsipareigoja skirti Lietuvos darželiuose veiksiančiai patyčių prevencijos programai „Būkim draugais“. „Dabar mokyklose turime tą kartą, kuri apie patyčias kalba dažniausiai tada, kai jau susiduriama su jų pasekmėmis. Mūsų organizacija siekia, kad turėtume kuo mažiau patyčių suluošintų Lietuvos vaikų, todėl apie šią problemą turime pradėti kalbėti jau darželiuose. Programa „Būkim draugais“ – pirmasis žingsnis, kurį žengsime morališkai ir finansiškai padedami Lietuvos moksleivių bei jų artimųjų“, – sako organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė bei pamini, jog likusi „Solidarumo bėgimo“ lėšų dalis bus skirta Zambijos vaikų iki 5 metų mirtingumui mažinti.

Norinčios dalyvauti bėgime mokyklos kviečiamos registruotis iki š.m. rugsėjo 16 d. interneto svetainėje www.begimas.gelbekitvaikus.lt 

„Solidarumo bėgimo“ globėja - Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, pagrindinis rėmėjas - Lietuvos paštas, projekto partneris - Prezidentės D. Grybauskaites socialinė akcija „Už saugią Lietuvą“.

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti