6 asmenų šeimos laimė: jaukūs namai vietoj bakūžės be patogumų

Penktadienis 13 Spalis 2017

Teresos ir Vitalijaus šeimos iš Pagirių miestelio istorija ilga ir nelabai džiugi, tačiau šįkart norime papasakoti apie teigiamus dalykus ir svarbius jų gyvenimo pokyčius. Organizacija „Gelbėkit vaikus“ su šia daugiavaike šeima susipažino prieš dvejus metus, kai vaikai pradėjo lankyti Pagirių vaikų dienos centrą, o jo darbuotojai ėmė konsultuoti tėvus – padėjo palaikyti šeimos psichologinį stabilumą, stiprinti socialinius ir bendruosius gyvenimo įgūdžius.

Tuomet šeima dar gyveno pačių suręstoje, malkomis šildomoje 20 m² bakūžėje be patogumų ir vandens, kur visi šeši šeimos nariai miegojo vieninteliame 12 m² kambarėlyje – trys dukros vienoje lovoje, mama ant fotelio, kiti – kas kur tilpo. Tėtis Vitalijus – nagingas vyras, sakė, pats pastatytų naują namelį, bet tam nėra lėšų, mat jis nedaug uždirba, dirbdamas pagalbiniu darbininku statybose, o žmona Teresa už nedidelį atlygį pamainomis dirba spaustuvėje.

Kadangi naujo namo statybos užtrunka ilgai net ir turint lėšų, o dabartinių šeimos gyvenimo sąlygų ilgiau toleruoti nebebuvo galima, organizacija „Gelbėkit vaikus“ kartu su Pagirių vaikų dienos centro vadove Vitalija Zaleckiene nusprendė šeimai nupirkti 80 m² būstą. Tokį gelbėjimosi planą šįmet pavyko įgyvendinti kartu su mūsų rėmėjais bei paramos akcijos „Už vaikystę 2017“ aukotojais.

Šiuo metu šeima jau pamažu kuriasi naujuose namuose, artimiausiu metu planuojama namelį apšiltinti, įvesti kanalizaciją, elektrą ir paruošti būstą žiemai. Tik su mūsų visų pagalba šie vaikai pirmąkart gyvenime turės savo kambarius, iš namų kriauklės čiaupo pagaliau bėgs šiltas vanduo, o virtuvės lubų nebereikės ramstyti lentomis. Šiai šeimai reikėjo tiek nedaug, nes, pasak mažosios dukrelės, meilės šeimoje jau yra su kaupu!

Prie tokių tvarkingų šeimų laimės nemokamai gali prisidėti ir tu, skirdamas 2 proc. GPM organizacijai „Gelbėkit vaikus“. Kad nepamirštum to padaryti, užregistruok savo el. pašto adresą ČIA ir, atėjus laikui, mes tau priminsime, kaip nemokamai gali mums padėti.

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti