Drąsių ir draugiškų mergaičių stovykla

Pirmadienis 31 Rugpjūtis 2015

Rugpjūčio pabaigoje Anykščių šilelyje ūžė drąsių ir draugiškų mergaičių stovykla, kurioje dalyvavo daugiau nei 40 mergaičių, lankančių VO „Gelbėkit vaikus“ Mergaičių programą visoje Lietuvoje.

Mergaičių programa Lietuvoje įgyvendinama jau tryliktus metus. VO „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centruose šią programą kasmet lanko keli šimtai mergaičių. Pagrindinė programos stiprybė – orientavimasis į mergaičių poreikius, pagalba ugdytis joms aktualius įgūdžius, įgyti pozityvių patyrimų, kurie, mokslininkų teigimu, teigiamai veikia asmenybės raidą (N. Doidge, B. Kolb ir kiti).

Stovyklos metu mergaitės aplankė arklio muziejų, Lajų taką, mokėsi ne tik kepti duoną krosnyje, bet ir šaudyti, išbandė save nuotykių parko trasoje ir labirintuose, žaidė, bendravo, juokavo.

Nors stovykla truko keletą dienų, mergaitėms ji paliko neišdildomą įspūdį visiems artėjantiems mokslo metams: „draugystė, linksmybės, įvėiktos baimės“, „labai patiko leistis per upę, bet labai gaila išvažiuoti“, „mums labai patiko nuotykių slėnis ir plėšikų programa. Išvažiuojame įveikusios baimes ir drąsios“. Mergaites lydėję specialistai dalijosi: „įsiminė vaikų žibančios akys ir šypsenos“.

 

Dėkojame Anykščių VO „Gelbėkit vaikus“ padalinio vadovei Jūratei Girnienei už svetingą priėmimą Anykščiuose. Dėkojame vaikų dienos centrų specialistams, drauge dalyvavusiems ir padėjusiems surengti šią gražią išvyką. Taip pat dėkojame mūsų ilgalaikiams partneriams bei programos rėmėjams Western Union bei Faschion for future už svarų indėlį į Mergaičių programos įgyvendinimą bei tęstinumo užtikrinimą Lietuvoje.

 

 

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti