Drauge su Pepe Ilgakojine – už namų netekusias mergaites

Antradienis 14 Sausis 2020

Šiemet sukanka 75 metai, kai pirmą kartą buvo išleista knyga apie Pepę Ilgakojinę. Mininėdami šią sukaktį, „Astrid Lindgren Company“ ir tarptautinis „Save the Children“ tinklas pradeda pasaulinę kampaniją „Šiandienos Pepė“. Prie kampanijos jungiasi ir organizacija „Gelbėkit vaikus“, veikianti Lietuvoje.

Didžiausios pasaulio įmonės ir mažesni, tačiau ne mažiau svarbūs verslai, sujungs pajėgas bendradarbiaudami tarptautinėje „Šiandienos Pepės“ kampanijoje. Kampanija vyks Skandinavijos šalyse, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Lietuvoje ir kitur. Riboto kiekio suvenyrai, renginiai ir kitos kampanijoje dalyvaujančių įmonių iniciatyvos padės surinkti lėšų, skirtų remti namų netekusias mergaites.

Olle Nyman, „Astrid Lindgren Company“ vadovas, rašytojos A. Lindgren anūkas sako: „Pasaulyje, kuriame vis stiprėja nacionalizmas ir ksenofobija, norime pabrėžti, kad esame atsakingi visi už visus vaikus, kuriuos gyvenimo aplinkybės priverčia būti stiprius. Padedant Pepei, norime paremti mergaites, kurioms šios paramos reikia labiausiai tam, kad jų balsas būtų išgirstas. Visos tarptautinio tinklo „Save the Children“ kampanijos „Šiandienos Pepė“ lėšos bus skirtos būtent šiam tikslui. Pepė bus tas įkvepiantis personažas, kuris namų netekusioms mergaitėms suteiks stiprybės ir vilties“.

Prieš 75 metus stipriausia pasaulio mergaitė Pepė Ilgakojinė savarankiškai atvyko gyventi į naują miestelį. Šiandien milijonai mergaičių yra priverstos palikti savo namus ir iškeliauti ne tik iš savo miesto, bet ir iš savo šalies. Namus praradusios mergaitės turi sukaupti visas savo jėgas, drąsą ir viltį tam, kad nugalėtų visus iššūkius ir surastų savo kelią į šviesesnę ateitį. Jos yra šiandienos Pepės.

Namų netekusių mergaičių skaičius, išskyrus Antrojo Pasaulinio karo metus, niekada nebuvo toks aukštas, koks yra dabar. Būtent mergaitės yra pati pažeidžiamiausia pabėgėlių grupė. Pabėgėlės mergaitės dažniausiai patiria fizinį smurtą ir seksualinį išnaudojimą, jos gali būti priverstos anksti ne savo noru ištekėti, mergaitėms sunkiau sudaromos sąlygos įgyti išsilavinimą.

Lietuvoje veikianti organizacija „Gelbėkit vaikus“, tarptautinio tinklo „Save the Children“ narė, taip pat kviečia jungtis Lietuvoje veikiančias įmones prie šios pasaulinės iniciatyvos ir paremti namų netekusias mergaites, priverstas palikti Rusijos okupuotas Rytų Ukrainos teritorijas.

Pasak organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinės direktorės Rasos Dičpetrienės, tai yra ne pirmoji paramos Ukrainos vaikams iniciatyva. „Drauge su Lietuvos žmonėmis jau įrengėme saugių žaidimų aikštelių nuo karo nukentėjusiems Rytų Ukrainos vaikams, padėjome suremontuoti reabilitacijos centrą, kuriame gydomi fizinių ir psichologinių traumų patyrę šios okupuotos šalies vaikai, taip pat – prisidėjome prie negalią turinčių nuo karo nukentėjusių Ukrainos vaikų, gyvenančių šeimose, šviesesnės kasdienybės. Parama bet kuriems vaikams yra tai, kur galime saugiausiai investuoti savo laiką ir pinigus. Ką jau kalbėti, jei tai yra labiausiai pažeidžiama mums visapusiškai artimos šalies visuomenės grupė. Taigi, šiemet, kartu su stipriausia pasaulio mergaite Pepe Ilgakojine, kviečiame Lietuvoje veikiančias įmones jungtis ir padėti namų netekusioms Ukrainos mergaitėms“, - ragina R. Dičpetrienė.

Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro ir tarptautinio tinklo „Save the Children“ duomenimis, 2018 m. daugiau nei 70 mln. žmonių buvo priversti palikti namus, tai yra 2,3 mln. daugiau, nei prieš tai buvusiais metais. Daugiau, nei 53 proc. šių žmonių yra vaikai. Manoma, jog apie 138 600 vaikų yra visiškai vieni arba atskirti nuo tėvų.

Norėdami prisidėti prie namų netekusių Ukrainos mergaičių šviesesnės kasdienybės ir geresnės ateities, galite kreiptis į verslo partnerysčių vystytoją Simoną Uleckienę [email protected] , mob. tel. nr. +370 607 84249. 

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti