III-iasis Solidarumo bėgimas Šiaulių raj. Daugėlių mokykloje

Ketvirtadienis 13 Spalis 2016

2016-ųjų rudenį visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ pakvietė dalyvauti trečiajame Solidarumo bėgime ir prisidėti kuriant gerovę Lietuvos ir Zambijos vaikams! Lietuvos moksleiviai susivienijo ir savo veiksmais parodė, kad kartu siekti kilnaus tikslo smagu ir įdomu.

Antrajame Solidarumo bėgime, vykusiame 2015 metais, dalyvavo 366 ugdymo įstaigos ir net 66 000 moksleivių. Tokie įspūdingi skaičiai rodo, kad mūsų šalyje gyvena ir auga daug užjaučiančių, supratingų ir tolerantiškų jaunų žmonių! Solidarumo bėgimo metu buvo paaukota 46 000 eurų, net 10 000 eurų daugiau negu pirmojo bėgimo metu.

Lietuvos mokiniai ir jų rėmėjai prisidėjo prie skurstančių Lietuvos bei Zambijos vaikų paramos. Surinktos lėšos skirtos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų psichologinei pagalbai bei Zambijos skurstančių vaikų iki 5-erių metų amžiaus mirtingumui sumažinti.

Mokykla – ideali vieta, kurioje galima  skatinti bei ugdyti pagrindines vaikų vertybes, tokias kaip solidarumas ir pagarba. Labai svarbu informuoti ir šviesti vaikus apie nelygybę, kurią patiria mažiau privilegijuoti vaikai, kuriems nesuteikiamos galimybės naudotis savo pagrindinėmis teisėmis. Mokykloje suformuotas požiūris ir įdiegta tolerancija kuria vieningą ir stiprią visuomenę. 

Tarptautinė organizacija „Gelbėkit Vaikus“ 2014 metais suorganizavo pirmąjį Solidarumo bėgimą Lietuvoje, kuris buvo itin sėkmingas ir pranoko visus lūkesčius. Visos Lietuvos mokyklos buvo kviečiamos jungtis ir pernai bei šiemet. Solidarumo bėgimo tikslas – diegti solidarumo vertybes, empatiją, įsipareigojimus ir aktyvų dalyvavimą tarp mūsų mokinių bei skatinti mąstymą apie vaikų teises čia ir visame pasaulyje. 

Daugėlių mokykla ir mokiniai, dalyvaudami Solidarumo bėgime, susipažino su solidarumu ir galėjo išreikšti paramą vaikams, kuriems labai reikia pagalbos.

III – iajame Solidarumo bėgime Daugėlių mokyklos bendruomenė skurstantiems vaikams surinko 193,50 euro (pernai - 224,31 euro, užpernai 189 eurai). Visa surinkta parama pervesta į organizacijos „Gelbėkit vaikus“ sąskaitą. Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios kilnios misijos ir supratusiems, kad kartais žymiai maloniau yra duoti, nei prašyti.

Daugėlių mokyklos informacija

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti