Kaip panaudojami mūsų sumokami mokesčiai?

Antradienis 6 Kovas 2018

Ne paslaptis, kad kasmet net pusė Lietuvos gyventojų pamiršta skirti 2% gyventojų pajamų mokesčio. Tai reiškia, kad ši gyventojų sumokėtų mokesčių dalis patenka į bendrą valstybės biudžetą, iš kurio lėšos yra skirstomos pagal bendrą numatytą strategiją. Dažnai būname nepatenkinti valstybės biudžeto paskirstymu, tačiau pamirštame, kad būtent 2% skyrimas yra vienas iš lengviausių būdų ne tik palaikyti mums svarbias sritis ar organizacijas, bet ir sustiprinti jas, skiriant dalį savo mokesčių tiesiogiai jų vykdomoms veikloms. Ši parama nieko nekainuoja ir nepadidina gyventojo sumokamų mokesčių, todėl tai puiki galimybė prisidėti netuštinant savo kišenės. Paremdami organizaciją „Gelbėkit vaikus“, tiesiogiai prisidėsite prie Lietuvos vaikų gerovės: vaikų dienos centrų išlaikymo ir steigimo, psichologinės pagalbos šeimoms ir vaikams regionuose teikimo, įvairiapusės paramos įgalinimo sunkumų patiriančioms vaikus auginančioms šeimoms bei pozityvios tėvystės sklaidos. Kaip bus panaudojama jūsų parama, skaitykite ČIA

D.U.K. apie 2% GPM

Kodėl turėčiau kam nors skirti 2% savo gyventojų pajamų mokesčio?

Jums tai nieko nekainuoja ir nuo to jūs nei kiek nenukenčiate – pagal LR mokestinę tvarką kiekvienas dirbantis asmuo valstybei sumoka 15% GPM nuo savo uždarbio. Net 2% šių sumokamų mokesčių galite nukreipti jūsų nuomone tinkama linkme ir tiesiogiai prisidėti prie prasmingos veiklos, pvz.: paremti vaikų darželį, ligoninę, oganizaciją, globojančią vaikus, senelius ar gyvūnus.

Kas yra 2 proc. GPM?

Tai yra dalis dirbančio nuolatinio Lietuvos gyventojo sumokamo pajamų mokesčio (2% iš 15% GPM), kurią mokesčių mokėtojas gali skirti konkrečiam paramos gavėjo statusą turinčiam vienetui. Tai puikus paramos teikimo būdas, nereikalaujantis iš gyventojo papildomų materialinių išlaidų.

Kam galima skirti 2% savo gyventojų pajamų mokesčio?

Šią paramą galima skirti tik paramos gavėjo statusą turintiems juridiniams ir fiziniams vienetams.

Kokiam laikotarpiui galiu skirti 2% paramą?

Mažiausiai 1–iems mokestiniams metams. Pildant prašymą, galite nurodyti tikslų laikotarpį – nuo 1 iki 5 metų.

Ar galėsiu nutraukti paramą arba pakeisti jos gavėją?

Žinoma, pateiktą prašymą gyventojas gali koreguoti. Pageidaujant pakeisti skiriamą pajamų mokesčio dalį, paramos gavėją arba visai nutraukti paramą, galima pateiktą prašymą tikslinti elektroniniu būdu (prisijungus prie EDS sistemos) arba artimiausiame VMI skyriuje iki rugpjūčio 20 d.

Kokia suma paremsiu, skirdamas/a 2 proc. GPM?

2 proc. GPM paramos suma priklauso nuo gaunamų pajamų. Vidutinį atlyginimą uždirbančio asmens parama sudaro apie 25–30 Eur per metus.

Kada jus pasieks mano parama?

Jūsų skirti 2 proc. GPM už 2018 metus paramos gavėją pasieks iki 2019 m. lapkričio 15 d.

Kada galiu skirti 2 proc. GPM?

Nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. gegužės 1 d.

Kaip galiu skirti 2% gyventojų pajamų mokesčio organizacijai „Gelbėkit vaikus“?

Internetu – prisijungus prie EDS sistemos ir užpildžius elektroninę formą. Smulkią instrukciją, kaip tai padaryti, rasite ČIA.

Užpildžius popierinę formą bet kuriame VMI skyriuje arba atsispausdinus ją ČIA. Šalia rasite detalią informaciją, kaip tai padaryti. 

Kodėl svarbu deklaruoti pajamas, norint skirti 2 proc. GPM paramą?

Lietuvos gyventojai, kuriems yra numatyta prievolė deklaruoti pajamas, norėdami skirti 2% paramą, privalo pateikti metinę pajamų deklaraciją. Kitu atveju, 2 proc. parama skiriama nebus. ČIA rasite informaciją apie gyventojus, turinčius deklaruoti pajamas.

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti