Nepasiturinčių šeimų vaikams – 100 mokytis skirtų kompiuterių

Antradienis 5 Gegužė 2020

Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ kartu su Lietuvos informacijos ir ryšių technologijų asociacija „Infobalt“ prisijungė prie pagalbos nepriteklių patiriantiems vaikams ir jais besirūpinančiai organizacijai „Gelbėkit vaikus“ perdavė daugiau kaip 100 kompiuterių, skirtų vaikų mokslams.

„Prieš pusantro mėnesio, dėl paskelbto karantino prasidėjus didžiausiam švietimo sistemos virsmui – nuotoliniam mokymuisi, sužinojome, kiek daug Lietuvos vaikų neturi kompiuterio. Tai paskatino mus imtis iniciatyvos ir nors nedidele dalimi prisidėti prie pagalbos suteikti šiuolaikines mokymosi priemones vaikams. Norime, kad šis pokytis sukurtų naujas galimybes, mums svarbu, kad jaunoji karta mokytųsi, augtų ir ateityje kurtų Lietuvai“, – sakė „Amber Grid“ vadovas Nemunas Biknius.

Po planuoto įmonės naudojamų kompiuterių atnaujinimo, „Amber Grid“ nutarė veikiančius, geros būklės stacionarius ir nešiojamuosius kompiuterius perduoti mokiniams, o „Infobalt“ asociacija pasirūpino jų patikrinimu bei reikalingos programinės įrangos įdiegimu ir atnaujinimu.

„Dėl karantino užsidarius mokykloms, pamokos persikėlė į skaitmeninę erdvę. Nors tai yra geras ir seniai lauktas žingsnis, deja, Lietuvoje vis dar yra šeimų, iki šiol neturėjusių kompiuterio, kuriuo vaikai galėtų naudotis mokydamiesi. Mums rūpi, kad visi Lietuvos žmonės turėtų kuo geresnius skaitmeninius įgūdžius, o internetinę mokyklą matome kaip būdą mažinti socialinę ir regioninę atskirtį. Džiaugiamės, kad radome tokį atsakingą partnerį, kaip „Amber Grid“, kuris galėjo suteikti vaikams taip reikalingą techninę įrangą“, – teigė „Infobalt“ direktorius Mindaugas Ubartas.

Kompiuteriai bus skirti „Gelbėkit vaikus“ globojamų, sunkumų patiriančių šeimų vaikams, gyvenantiems Alytaus, Širvintų, Kaišiadorių, Elektrėnų, Marijampolės, Kauno rajono, Plungės, Šakių, Šilutės, Tauragės, Anykščių, Pasvalio, Akmenės savivaldybėse. Kompiuteriai šeimoms skiriami  pirmiausia siekiant užtikrinti nuotolinį mokymąsi karantino metu bei sustiprinti ir ugdyti šių šeimų vaikų mokymosi gebėjimus namuose net ir pasibaigus pandemijai.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinės direktorės Rasos Dičpetrienės teigimu, būtent vaikų mokslas, maistas bei emocinė parama yra tie svarbiausi dalykai, į kuriuos reikia koncentruotis, siekiant užtikrinti pilnavertį vaiko vystymąsi. „Užsidarius mokykloms ir dienos centrams bei prasidėjus nuotoliniam mokymui, būtent galimybės mokytis užtikrinimas visiems Lietuvos vaikams, net ir gyvenantiems sunkiausiomis sąlygomis atokiausiose Lietuvos vietose, tapo didžiuliu iššūkiu ir pačiai valstybei, ir paramos organizacijoms. Džiaugiuosi, kad turėdami tokių puikių socialiai atsakingų partnerių kaip „Infobalt“ ir „Amber Grid“, mes galime susitelkti dėl to, kad visi Lietuvos vaikai turėtų kiek įmanoma lygesnes galimybes mokytis, siekti savo tikslų ir nei vienas vaikas nesijaustų užmirštas.“

Perdavus kompiuterius šeimoms, jais galės naudotis ne tik besimokantys vaikai, bet ir jų šeimų nariai. Tai dar labiau padidins sunkumus patiriančių šeimų kompiuterinį raštingumą, suteiks galimybę buitines gyvenimo užduotis atlikti skaitmeninėje erdvėje.

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti