Prekyba vaikais – XXI amžiaus vergovė

Ketvirtadienis 8 Spalis 2015

Šiandien dalyvavome Seime vykusioje diskusijoje „Vieningi kovoje prieš prekybą žmonėmis“. Diskusijoje kalbėjusi Švedijos karalienė Silvija teigė, kad prekyba žmonėmis verslas yra didesnis nei ginklų pramonė. Švedijos karalienė priminė 2002 m. Švedijos kinematografų sukurtą filmą „Lilija amžinai“. Tai tikrais faktais grįsta liūdna istorija apie mergaitę iš Lietuvos, kuri tapo prekybos žmonėmis auka ir buvo išnaudojama Švedijoje. Ši istorija sukrėtė Švedijos visuomenę ir pakeitė požiūrį į išnaudojamus, verčiamus nusikalsti vaikus. Švedijos užsienio reikalų ministrė M. Walsstrom tvirtino, kad kovoje prieš prekybą žmonėmis yra svarbūs trys dalykai: prevencija, apsauga, baudžiamasis persekiojamas.

Diskusijoje dalyvavę Seimo nariai, Švedijos ir Lietuvos institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai atkreipė dėmesį į esamus sunkumus. Stokholmo apygardos administracinės tarybos Socialinių klausimų skyriaus Nacionalinis koordinatorius prieš prostituciją ir prekybą žmonėmis Partik Cederlof pažymėjo, kad būtinas stiprus bendradarbiavimas tarp teisėsaugos ir socialinių paslaugų institucijų. 

 Apie tarpinstitucinio bendradarbiavimo poreikį, prekybos žmonėmis prevencijos, pagalbos aukoms poreikį buvo aktyviai diskutuojama ir 2015 m. rugsėjo 17-18 dienomis mūsų organizacijos surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Iššūkiai kovojant su prekyba žmonėmis“. 

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti