Solidarumo bėgimas Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje

Ketvirtadienis 20 Spalis 2016

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokiniai  spalio mėnesį dalyvavo 3-iajame  Solidarumo bėgime. Visuomeninė organizacija „Gebėkit vaikus“ Lietuvoje įgyvendina įvairius projektus ir iniciatyvas, kurios skatina siekti ilgalaikių ir reikšmingų  pokyčių  vaikų  gyvenimuose. Pagrindinės organizacijos „Gebėkit vaikus“ darbo kryptys: vaiko apsauga, vaiko socialinio apleistumo mažinimas, vaiko teisių sklaida ir atstovavimas, organizacijos stiprinimas ir  tarptautinė pagalba. Šį kartą organizacija skatino prisidėti prie  Solidarumo bėgimo. Tai jau 3-iasis bėgimas. Dešimtys tūkstančių vaikų  Lietuvoje ir milijonai visame pasaulyje kasdien susiduria su patyčiomis, skurdu ir nepritekliumi. Drauge galime prisidėti prie reikšmingų pokyčių. 

Organizacija „Gebėkit vaikus“ vienija savanorius, dalija lankstinukus – bėgiko korteles, kuriose tiksliai  nurodo bėgimo tikslą ir būdus jam pasiekti. Lankstinuke perskaitėme – „Bėk kartu su tūkstančiais moksleivių ir padėk užkirsti kelią patyčioms! Padėk Zambijos vaikams išgyventi!“ Skaitydami lankstinuką  sužinojome, kad Lietuvoje du trečdaliai vaikų patyrė patyčias arba patys prisidėjo prie jų. Sužinojome ir tai, kad kas septintas Zambijos vaikas nesulaukia savo penktojo gimtadienio dėl skurdo ir prastos mitybos. 

Kuo mes galime padėti? Kaip tai padaryti? Stengėmės vykdyti lankstinuke pateiktus nurodymus - papasakojome apie bėgimą ir jo tikslus savo artimiesiems, ieškojome rėmėjų. Jais tapo tėčiai ir mamos, seneliai ir močiutės, krikšto mamos, tetos, kaimynės, net mažesnieji broliukai ir sesutės, kurie nepagailėjo ir  iš taupyklių iškrapštė pinigėlių. Aukojo ir patys bėgikai, paskirdami dalį savo santaupų ar pinigų, skirtų tos dienos skanumynams, pramogoms. Visus rėmėjus sąžiningai surašėme bėgiko kortelėje. Solidarumo bėgimo dieną rinkomės kūno kultūros mokytojų parinktoje vietoje, tinkamoje bėgimui. Juk bėgti turi būti saugu. Išsidalinome organizcijos „Gebėkit vaikus“ lipdukus, juos užsiklijavome ant marškinėlių. Bėgti smagiau, kai visi dalyviai pasipuošę projekto atributika. Kiekvienam   bėgikui  direktorės pavaduotoja  Lina Adomaitienė įteikė po Solidarumo diplomą. Mokinių surinkta parama Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos vardu yra pervesta į organizacijos „Gebėkit vaikus“ sąskaitą. Ypač aktyviai šioje iniciatyvoje dalyvavo 7B klasės mokiniai. Todėl jiems uždavėme keletą klausimų.

Kas yra savanoris? Kuo svarbi savanorystė? Ar  savanorystė tau/jums naujiena? Savanoris – tai žmogus, savo noru atliekantis įvairias veiklas. Svarbiausia, kad savanoriai nesitiki jokio  piniginio atlygio. Padaręs ką nors gero jautiesi vertingesnis, labiau suaugęs. Tame ir yra savanorystės grožis. Mūsų klasei, 7B,  savanorystė nėra naujiena. Mes dalyvaujame Lions Quest programoje  „Paauglystės kryžkelės“  ir esame nuveikę įvairių savanoriškų darbų, dalyvavę įvairiuose projektuose. 

Ar verta dalyvauti paramos akcijose? Kodėl?  Verta dalyvauti įvairiose paramos akcijose, taip mes išmokstame bendrauti ir bendradarbiauti, būti atsakingi ne tik už save, bet ir už šalia esančius, mūsų pagalbos reikalingus žmones.  

Kaip sekėsi rinkti paramą? (gal buvo nedrąsu) Pirmiausia reikėjo aplinkinius supažindinti su Solidarumo bėgimo tikslais, papasakoti apie akciją. Taigi reikėjo sakyti tarsi viešą kalbą, išdrįsti paprašyti piniginės paramos. Buvo truputį nedrąsu, tačiau žinojom, kad darome gerą darbą, kad tikslas kilnus. Labai smagu, kad aplinkiniai mus suprato ir aukojo kilniam tikslui.

Kaip sekėsi bėgti? Bėgti visiems kartu buvo smagu. Ir visai nesunku, o nauda - dviguba: prisidėjome prie savanoriškos akcijos ir šiaip - judėti, sportuoti yra sveika.

Kokią žinią norėtum perduoti kitiems paaugliams? Ko norėtum jiems palinkėti? Dalyvaukite įvairiose savanorystės akcijose. Pasijusite tvirtesni, drąsesni, draugiškesni, išmoksite įvairių dalykų, kurie pravers ateityje.

Ir  pabaigai... Neretai girdime besiskundžiančius kažko neturėjimu. Žiūrėk pritrūkstame naujų rūbų, dailesnių namų, naujesnio telefono ar kompiuterio. Vis reikia daugiau pinigų. Kažkur kitur žmonės džiaugiasi šiltesniais orais, ilgesne vasara ar kalnais. Dažniausiai lyginamės su tuo, ką turi kiti ir ilgesingai  ieškome to, ko mums vis trūksta...  Stebėkime mažus vaikus. Ką jie veikia? Žaidžia, mėgdžioja vienas kitą, tikrai daug juokiasi – dalijasi gera emocija. Pabandykime ir mes dalintis...  Tiesiog draugui  atlaužkime pusę bandelės ar  duokime obuolio atsikąsti.  Pasisiūlykime neprašyti padėti. Pamatysime šypseną šalia esančio veide, gal kartu skambiai nusijuoksime, nes darbuotis dviese lengviau. Ir netikėtai pasijusime  turinčiais ir net galinčiais duoti :)  Rudens vėjai jau išpūtė vasaros šilumą, bet mes visada galime  dalintis širdies šiluma. Ačiū už širdies šilumą visiems aukojusiems ir visiems bėgusiems.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos informacija

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti