Susitiko Anykščių raj. vaiko gerovės specialistai

Pirmadienis 23 Rugsėjis 2019

„Tarpinstitucinis bendradarbiavimas užtikrininant vaiko gerovę: kaip mums sekasi?“ — į šį klausimą 2019 m. rugsėjo 20 d. bandėme atsakyti kartu su Anykščiuose ir rajone dirbančiais vaiko gerovės specialistais. Susitikime dalyvavo 22 atstovai iš Anykščių r. savivaldybės administracijos, Anykščių r. savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus, Anykščių r. savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, Anykščių r. socialinių paslaugų centro, Anykščių r. šeimos ir vaiko gerovės centro, Anykščių r. šeimos ir vaiko gerovės centro globos centro, Anykščių rajono policijos komisariato, Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus, viešųjų įstaigų, visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“, vietos žiniasklaidos.

Diskusijos metu paaiškėjo, kad bendradarbiavimas tarp skirtingų institucijų užtikrinant vaiko gerovę vyksta sklandžiai, įstaigų darbuotojai dirba kolegiškai ir stengiasi nuolat vieni su kitais, bei su visuomene komunikuoti. Visi vienbalsiai sutiko, kad visame kame veikia žmonės, be kurių niekas nejudėtų iš vietos, tad žmonės yra svarbiausias išteklius. Tačiau dalyviai sutarė, kad nors darbai organizuojami ir vykdomi gerai, paslaugų, tokių kaip krizių centras, šeimų pavežėjimo iki paslaugų teikimo vietos, skubios psichologo konsultacijos šeimoms ir vaikams, ir jaunų specialistų trūkumas yra nemenkas iššūkis.

LR Socialinės ir darbo ministerijos finansuojama projekto „Įgyvendinti priemones šeimos ir vaiko gerovei“ priemonė „Skirti lėšų nevyriausybinėms organizacijoms, vykdančioms švietėjišką ir atstovaujamą veiklą vaiko gerovės srityje, kurios vienija kitas nevyriausybines organizacijas, dirbančias vaiko gerovės srityje, atrenkant projektus konkurso būdu“ pagal programą 03.03 „Socialinių paslaugų ir integracijos plėtra“. Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija projektui įgyvendinti skyrė 17904,32 Eur.

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti