Tarptautinė konferencija „Mediacija mokykloje – misija įmanoma“

Penktadienis 16 Gruodis 2016

Gruodžio 16 d., penktadienį, 10 val. LR Seimo Konferencijų salėje vyksta Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto kartu su visuomenine organizacija „Gelbėkit vaikus“ organizuojama tarptautinė konferencija „Mediacija mokykloje – misija įmanoma“.

Konferencijos tikslas – pristatyti mediacijos taikymo galimybes mokyklose, pasidalinti gerąja patirtimi, kuomet taikant mediaciją, bendraamžių ginčus sprendė patys mokiniai.

Mediacija yra taikus ginčo sprendimo būdas. Ugdydant jaunų žmonių gebėjimus ginčus ir nesutarimus spręsti taikiai, suteikiama jiems žinių ir kompetencijų, kuriuos jie gali panaudoti tiek šeimos aplinkoje, tiek ateityje darbo santykiuose ir pan.

Konferencijoje specialistai iš Danijos, Estijos, Baltarusijos pristato savo patirtį taikant mediaciją mokyklose. Lietuvos mokyklų mokiniai ir mokytojai dalinasi įspūdžiais taikant mediaciją savo mokyklose.

Konferencijoje dalyvauja mokiniai, mediatoriai, švietimo ir ugdymo įstaigų specialistai, socialiniai darbuotojai.

Grėsmingai augantis vaikų savižudybių skaičius Lietuvoje rodo, kad vaikai yra vieniši, stokoja žmonių, kuriais galėtų pasitikėti, su kuriais galėtų nuoširdžiai pasikalbėti, pasidalinti problemomis, dėmesio. Šiuo metu ginčų, nesutarimų sprendimas mokyklose yra nukreiptas į objektą, o ne santykius. Siekiama nustatyti kaltą ir sudrausminti ar nubausti jį. Tačiau pačios konflikto priežastys nepašalinamos, priešingai santykis tarp konfliktuojančių vaikų aštrėja ir auga. Nemažėjantis vaikų, patiriančių patyčias, skaičius rodo, kad nežiūrint to, jog dalyje mokyklų yra įgyvendinamos įvairios prevencinės programos, to nepakanka. Vienas iš aktualiausių mokyklos bendruomenės iššūkių – skatinti mokyklos bendruomenės narius, o ypač pačius mokinius ginčus spręsti taikiai, diskutuojant ir kalbant rasti abiems pusės priimtinus sprendimus.

LR Seimo informacija

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti