Ukrainos teritorijų okupacija jau pareikalavo daugiau nei 200 vaikų gyvybių

Pirmadienis 24 Rugsėjis 2018

Daugiau nei ketverius metus besitęsianti Ukrainos teritorijų okupacija, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ duomenimis, jau pareikalavo apie 10 000 gyvybių, iš kurių daugiau nei 200 – vaikų. Apie 230 000 Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose gyvenančių vaikų susiduria su nevaikiškais sunkumais: jie priversti palikti namus, dažnai – išsiskirti su mama ir tėčiu tam, kad galėtų gyventi saugesnėje aplinkoje.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovės Rasos Dičpetrienės teigimu, kalbant statistiką, svarbiausia yra suprasti, kad už visų šių skaičių slypi žmonės. „Net ir stebuklingu būdu pašalinus visas okupuotose Ukrainos teritorijose gyvenančių vaikų gyvenimus destabilizuojančias priežastis, prireiks kelių kartų kaitos tam, kad šių šeimų ir jų vaikų gyvenime įsivyrautų ramybė. Okupacijos panaikinti, deja, negalime, tačiau privalome bent iš dalies prisidėti prie to, kad laisvę praradusiose Ukrainos teritorijose gyvenančių vaikų kasdienybė būtų šviesesnė”, – pasakoja organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė.

Galimybė laisvai ir saugiai žaisti – vienas iš pamatinių būdų vaikui pažinti pasaulį bei visapusiškai vystytis. „Net ir trumpo atotrūkio nuo bauginančios kasdienybės ieškantys okupuotose teritorijose gyvenantys Ukrainos vaikai susiduria su pavojais: žaislais tampa minos, sprogmenų liekanos ir nepanaudota amunicija, palikta gyvenamosiose teritorijose, kuriose kasdien laiką leidžia mažieji“, – dalijasi R. Dičpetrienė. „Tarptautinio tinklo „Save the Children“ pagalbos centrai teikia visokeriopą pagalbą vaikams ir jų šeimoms, o prie šių centrų įrengtos žaidimų aikštelės galėtų tapti saugiomis erdvėmis Ukrainos vaikų saviraiškai“, – priduria.

Šiandien startuojantis organizacijos „Gelbėkit vaikus“ jau penktąjį kartą organizuojamas Solidarumo bėgimas artimiausiomis savaitėmis šimtus Lietuvos mokyklų ir darželių suburs būtent šiam tikslui – už surinktas lėšas bus įrengtos žaidimų aikštelės prie „Save the Children“ pagalbos centrų Krasnahorivkos ir Sloviansko miestuose, Donecko regione. Dalis lėšų taip pat bus skiriama vaikų dienos centrus Lietuvoje lankantiems vaikams paremti. Jubiliejinį – penktąjį – Solidarumo bėgimą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, palaiko Ukrainos ambasada Lietuvoje bei LR Švietimo ir mokslo ministerija.

„Gelbėkit vaikus“ – tai jau 27 metus Lietuvoje veikianti nepolitinė, nevyriausybinė ir nereliginė už vaiko teises kovojanti organizacija šiuo metu kuruojanti 40 vaikų dienos centrų Lietuvos miestuose bei rajonuose, kuriuos kasdien aplanko apie 1000 vaikų. Dienos centruose vaikai kasdien gauna šilto maisto, turi saugią, jaukią ir šiltą erdvę, kurioje gali paruošti pamokas, užsiimti kita lavinančia veikla. Organizacija „Gelbėkit vaikus“ taip pat skleidžia pozityvios tėvystės bei solidarumo idėjas tarp Lietuvos vaikų ir tėvų, įgyvendina tarptautines paramos programas. Su organizacijos veiklos, finansinėmis ataskaitomis bei nepriklausomo auditoriaus išvadomis galima susipažinti čia

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti