Vaikų dienos centro komandą formuoti padėjo ugniagesiai

Pirmadienis 3 Spalis 2016

Rugsėjo 28 d. Alytuje organizacijos „Gelbėkit vaikus“ dienos centre „Gali“ vyko šventė vaikams, pirmą kartą į vieną vietą subūrusi Alytaus miesto valdžios atstovus, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ bendradarbius ir dienos centrą lankančius vaikus bei jų tėvus.

Trečiadienio popietę, visus, susirinkusius dienos centro „Gali“ patalpose, sveikino ir simbolinę dienos centro atidarymo juostelę perkirpo Alytaus miesto vicemerė Valė Gibienė, jaukia tėvų ir vaikų švente džiaugėsi miesto tarybos narys Robertas Šarknickas. Gražaus bendradarbiavimo su Alytaus miesto savivaldybe rezultatus ypač vertino organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė. „Šiemet atidarytas organizacijos „Gelbėkit vaikus“ padalinys, o kartu su juo ir dienos centras, leis pasiekti dar daugiau pagalbos reikalingų vaikų Dzūkijos sostinėje. Puikiai bendradarbiaujame su Alytaus miesto savivaldybe, džiaugiamės jos  atvirumu suprasti ir noru spręsti miesto socialines problemas. Tik surėmę vietos valdžios ir NVO pečius pasieksime geriausių rezultatų dėl Lietuvos vaikų. Šilti susitikimai su vietos vaikais, jų tėvais ir Alytaus miesto valdžia, stiprina visų šalių draugystę bei skatina dar intensyviau planuoti atities darbus”,- kalbėjo R. Dičpetrienė.

Besidžiaugdama šventės sūkuryje šurmuliuojančiais vaikais bei jų tėvais, Alytaus vaikų dienos centro „Gali“ socialinė darbuotoja Greta Kasparavičiūtė prisiminė, jog iš pradžių abejojo, ar tikrai pavyks surinkti pakankamai vaikų į naująjį dienos centrą. „Nors vietos gyventojų apklausos rodė, kad tokios rūšies socialinių paslaugų poreikis Alytaus mieste buvo gana didelis, turėjau šiokių tokių abejonių, ar tikrai į dienos centrą susirinks pakankamai vaikų. Visos baimės išgaravo jau pirmosiomis dienos centro veiklos dienomis, kai į jį sugužėjo virš 30 lankytojų”, - sako Greta ir priduria, kad per keletą mėnesių Alytaus dienos centrą „Gali“  lankančių vaikų skaičius nusistovėjo. Dabar į dienos centrą kasdien ateina 27 vaikai. „Šis renginys – tarsi centro komandos suformavimo šventė“, – sakė „Gelbėkit vaikus“ dienos centro Alytuje socialinė darbuotoja.

Šventėje netrūko vaikams ir šeimoms skirtų pramogų – nuo judrių žaidimų iki keksiukų dekoravimo, tačiau didžiausio susidomėjimo sulaukė specialiai dienos centro vaikams skirtas ugniagesių pasirodymas bei saugaus elgesio instrukcijos, kurių, kaip tikėjosi šventės dalyviai, niekada gyvenime neprireiks.

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti