Vaiko istorija: mamos pastangos grąžino vaiką į šeimą

Trečiadienis 22 Lapkritis 2017

Vieną iš „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrų lankantis antrokas Martynas nedideliame Lietuvos miestelyje gyvena vienas su globos namuose užaugusia mama Lina. Jo tėtis, palikęs šeimą, išvyko gyventi į užsienį, finansinės paramos šeimai neteikia ir su sūnumi ryšių nepalaiko.

Linos motinystė nuo pat pradžių buvo apsunkinta – trūko įgūdžių, žinių, aplinkos palaikymo, o ir netinkamas gyvenimo būdas tik blogino situaciją, todėl Martynas dažnai namuose likdavo vienas arba leisdavo laiką kartu su mama ir jos draugais. Dėl vaiko priežiūros stokos ir kitų pažeidimų šeima buvo įtraukta į socialinės rizikos grupę, tačiau situacijai pablogėjus, buvo nuspręsta Martyną laikinai apgyvendinti globos namuose.

Atrodytų, tai – bendros šeimos istorijos pabaiga, tačiau įvyko priešingai – Lina susiėmė, neapleido sūnaus, lankė jį, bendravo net išvykusi į užsienį užsidirbti, o grįžusi dėjo visas pastangas, kad Martynui būtų leista grįžti į šeimą ir jos šios pastangos nenuėjo veltui – dabar mama ir sūnus vėl gyvena kartu.

Tokie gyvenimo smūgiai ir patirtys neišsitrina – dažnai tai atsispindi vaiko elgesyje, santykyje su žmonėmis ar saviraiškoje. Dėl Martyno elgesio dažnai kyla problemų mokykloje, tačiau mama nenuleidžia rankų, siekdama užtikrinti vaiko gerovę, ji ieško būdų situacijai keisti. Mokyklos socialinei darbuotojai rekomendavus, Lina su Martynu pradėjo lankytis vaikų dienos centre, kur Martynas leidžia laiką po pamokų, tobulina socialinius įgūdžius, pietauja bei kartu su mama reguliariai lankosi individualiose psichologo konsultacijose.

Centro socialiniai darbuotojai pasakoja, kad Martynas yra aktyvus vaikas, savo emocijas reiškiantis agresija, sunkiai sutelkiantis ir išlaikantis dėmesį, turintis emocijų valdymo ir elgesio sunkumų, tačiau pastebi, kad Martynui vis dažniau pavyksta emocijas išreikšti žodžiais, apsieinant be agresijos. Mamą ir sūnų konsultuojanti organizacijos psichologė teigia, kad vaiko elgesio pokyčiai vyksta lėtai, bet jie yra matomi – berniukas mokosi konstruktyviai bendrauti su kitais, kontroliuoti savo elgesį. Psichologė taip pat pastebi, kad reguliari psichoedukacija ir palaikomoji terapija padeda kurti pilnaverčius ir tvarius santykius šeimoje.

Laikui bėgant, Lina ir Martynas, priimdami visokeriopą pagalbą, stiprėja emociškai ir stiprina savo tarpusavio santykį, kuris buvo smarkiai sudrebintas. Ši šeima mums rodo gražų pavyzdį, kaip įdėtos pastangos, tikėjimas ir nuoširdus bendras darbas gali pasiekti tvirtų rezultatų.

Siekiant apsaugoti žmonių privatumą, vardai pasakojime yra pakeisti.

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti