Zarasų raj. Samaniuose atidarytas bendruomenės vaikų dienos centras

Trečiadienis 29 Lapkritis 2017

Šiandien, smagiai krykštaujant vaikams ir dalyvaujant garbiems LR Seimo narių bei vietos valdžios atstovams Zarasų raj. Samanių kaime atidarytas bendruomenės vaikų dienos centras. Dienos centro įsteigimą parėmė ir sklandžią pradžią finansavo UAB „Circle K Lietuva“. Šios įmonės atstovės taip pat dalyvavo dienos centro atidarymo šventėje.

„Šiandien, oficialiai atidarydami dienos centrą Samanių kaime, mes šiems vaikams duodame pažadą – šviesesnės, gražesnės, ramesnės vaikystės pažadą. Tai didelė atsakomybė mums, suaugusiems - Seimo, vietos valdžios, įmonės „Circle K Lietuva“, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovams, dienos centro darbuotojams – visiems mums, kuriais šie vaikai tiki ir pasitiki. Padėkime šiems vaikams užaugti, savo užkrečiančiu atsakingu pavyzdžiu įrodykime, kad kiekvienas Lietuvos vaikas turi teisę į saugią ir prasmingą vaikystę“, – kalbėjo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Samanių bendruomenės vaikų dienos centras vietos žmonių iniciatyva buvo įkurtas 2017-ųjų pradžioje, jį kasdien lankė apie 20 vaikų, tačiau dėl nestabilios finansinės situacijos savo veiklą vykdė nenuosekliai, su pertraukomis, centre nebuvo darbuotojų – darbavosi tik savanoriai. Atsiradus rėmėjų ir galimybei užtikrinti dienos centro tęstinumą, nuspręsta dienos centrą oficialiai atidaryti ir Zarasų rajono vaikams užtikrintai pažadėti bei padovanoti saugią, šiltą ir jaukią vietą, kurioje vaikai gali susiburti po pamokų, užsiimti prasminga lavinančia veikla, patys dalyvauti, reikštis – būti šios erdvės šeimininkais ir kūrėjais.

„Gelbėkit vaikus“ – tai jau 26 metus Lietuvoje veikianti nepolitinė, nevyriausybinė ir nereliginė už vaiko teises kovojanti organizacija šiuo metu turinti 22 skyrius ir 37 vaikų dienos centrus Lietuvos miestuose ir rajonuose. „Gelbėkit vaikus“ yra motininės organizacijos „Save the Children“, vykdančios vaiko teisių programas daugiau nei 120 pasaulio šalių, narė.

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti