Zarasų vaikai pamatė jūrą!

Antradienis 11 Liepa 2017

Vieną gražų vasaros rytą, Zarasų „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centro „Draugai“ vaikai išsiruošė į stovyklą. Nors kelionė laukė tolima, bet noras pamatyti jūrą, įsikurti savo kambariuose ir susipažinti su naujais žmonėmis, neleido vaikams pavargti. 

Pirmą kartą ilgesniam laikui atsiskyrę nuo namų ir šeimos, kai kurie vaikai iš pradžių šiek tiek liūdėjo, tačiau patogiai įsikūrę, susipažinę su kambariokais iš karto pasijuto ramiau. Laikas stovykloje vaikams bėgo labai greitai, o mes, dienos centro darbuotojos, su dideliu nekantrumu ir nerimu laukėme savo vaikučių grįžtančių iš stovyklos. Juk net 10 iš 12 vaikų prie jūros buvo išvykę pirmą kartą!

 Kelionės namo metu be galo be krašto liejosi įspūdžiai iš laimingų vaikų lūpų. Kaip ir buvo galima tikėtis, visiems vaikams didžiausią įspūdį paliko jūra. Stovyklos metu vaikai taip pat gavo neįkainojamos bendravimo grupėse bei prisitaikymo naujoje aplinkoje patirties. Jau pirmą dieną po stovyklos mes, dienos centro darbuotojos, pastebėjome patobulėjusį vaikų gebėjimą klausytis. Kad jūs žinotumėte, kaip vaikams patiko pasakoti savo įspūdžius ir klausytis vienas kito nuotykių! 

Kadangi norėjome išgirsti ir tėvų nuomonę, dienos centre surengėme „postovyklinį“ susirinkimą. Susirinkimo metu kartu su tėvais pasidžiaugėme, kad vaikai tapo atsakingesni, paslaugesni, paklusnesni – pagaliau išmoko disciplinos bei tvarkos. Gyvenimas stovyklos režimu: kėlimasis anksti ryte bei mankštos darymas tikrai davė teigiamų rezultatų  Net vasarą, atostogų metu, vaikams nebe problema anksti ryte atsikelti, išvesti šuniuką pasivaikščioti ar padėti mamai apsipirkti turguje. Vaikų tėveliai sutartinai džiaugėsi ir nuoširdžiai dėkojo rėmėjams už jų vaikams suteiktą galimybę pamatyti jūrą bei šauniai ir įsimintinai praleisti laiką. 

Apibendrinant galėčiau pasakyti, kad stovyklos yra nuostabus dalykas ir jos labai naudingos ne tik vaikams, bet ir tėvams. Po stovyklos pagerėjo bendravimas šeimose – vaikai ir tėvai labai vieni kitų pasiilgo, vaikai tapo savarankiškesni, drąsesni, atsakingesni. Be to, vaikai atrado naujų pomėgių: vieni išmoko šokti, kiti dainuoti, treti pamilo sportą, dar kiti džiaugėsi ir didžiavosi sutiktais naujais draugais.

Nuoširdžiai ačiū rėmėjams už įspūdžius, kuriuos padovanojote Zarasų „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centro „Draugai“ mažiesiems!

Įspūdžius užrašė Zarasų „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centro „Draugai“ socialinė darbuotoja Dalia Darčanovienė

 

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti