Pagalba Japonijos vaikams

Reaguodama į stichinę nelaimę Japonijoje, 2011-ųjų kovą, visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ pradėjo lėšų rinkimo kampaniją, skirtą vaikams, nukentėjusiems žemės drebėjimo ir cunamio nuniokotame krašte.

Į šią paramos rinkimo akciją aktyviai įsitraukė žymus Lietuvos atlikėjas Andrius Mamontovas. Padedant jam, organizacija „Gelbėkit vaikus“, kartu su Lietuvos muzikantais, menų fabrike „Loftas“ surengė labdaringą paramos koncertą, per kurį surinktos aukos Japonijos vaikams siekė apie 6000 litų.

 

Per visą paramos rinkimo laikotarpį Lietuvos žmonės organizacijai „Gelbėkit vaikus“ padėjo surinkti net 0,5 mln. litų, kurie buvo skirti nuo cunamio ir žemės drebėjimų nukentėjusiems Japonijos vaikams remti.

 

„Gelbėkit vaikus“ bendradarbiavimas ir lėšų perdavimas vyko per nacionalinę „Save the Children Japan“ organizaciją, kuri, organizuodama ir teikdama pagalbą mažiesiems Japonijos gyventojams labiausiai nukentėjusiose provincijose, savo ruožtu bendradarbiavo su Japonijos „Raudonojo Kryžiaus“ bei kitomis šalies nevyriausybinėmis organizacijomis.

 

Svarbiausiais „Save the Children“ pagalbos Japonijoje uždaviniais tapo paramos nukentėjusiems vaikams logistika, vaikams draugiškų erdvių įkūrimas Mijagio, Fukušimos, Ivatės ir Ibarakio provincijose, taip pat darbas su vietos bendruomenėmis mokant ir konsultuojant savanorius dėl psichologinės pagalbos vaikams suteikimo, streso valdymo bei artimųjų netekties skausmo, bendradarbiavimas su paramos agentūromis, siekiant užtikrinti vaiko teisių apsaugą. „Save the Children“ pagalba pasiekė apie 100 tūkst.  nuo stichijos nukentėjusių Japonijos vaikų.

 

Filmuota stichijos Japonijoje medžiaga

Kvietimo aukoti vaizdo klipas

MES PADEDAME VAIKAMS

Naujienos ir įvykiai