Prekyba žmonėmis – moderni vergijos forma

2015 m. rugsėjo 17-18 dienomis VO „Gelbėkit vaikus“ organizuoja tarptautinę konferenciją „Iššūkiai kovojant su prekyba žmonėmis“. Konferencijoje pranešimus skaitys užsienio valstybių ekspertai bei Lietuvos kompetentingų institucijų ir organizacijų atstovai. Renginio metu bus siekiama aptarti esamą situaciją, įvairių nevyriausybinių organizacijų vykdomus projektus, jų rezultatus, kylančius iššūkius bei galimus kovos su prekyba žmonėmis Lietuvoje būdus. Užsienio valstybių ekspertai pristatys savo šalių situaciją ir patirtį kovojant su prekyba žmonėmis.

Konferencija organizuojama įgyvendinant vieną iš Visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ 2013–2015 m. vykdyto projekto  „Prekybos vaikais prevencijos priemonių sukūrimas ir įgyvendinimas Lietuvoje“ Nr.VP1-1.3-SADM-01-K02-001 priemonių. Projekto tikslas – padidinti prekybos vaikais prevencijos priemonių prieinamumą ir vykdymą, siekiant sumažinti prekybos vaikais atvejų skaičių Lietuvoje, didinti problemos žinomumą visuomenėje ir apsaugoti vaikus nuo galimų prekybos žmonėmis rizikų.

Prekyba žmonėmis daugelyje valstybių yra įvardinama, kaip moderni vergijos forma. 2014 m. paskelbtais Eurostat duomenimis per 2010-2012 metus 28 ES valstybėse buvo nustatytos 30 146 aukos, 80 proc. jų moterys. Daugiau kaip 1000 vaikų, prekybos žmonėmis aukos, buvo seksualiai išnaudojami. 65 procentai aukų buvo ES piliečiai.

2014 m. Lietuvos institucijos vykdė 24 ikiteisminius tyrimus, susijusius su prekyba žmonėmis (2013–23). Baudžiamojon atsakomybėn patraukta 40 kaltinamųjų (2013 m. – 18), nuteista 18 (2013— 11) prekiautojų žmonėmis. 

 Rugsėjo 17 d. konferencija vyks Best Western viešbutyje, Konstitucijos pr. 14, Vilnius, pranešimus skaitys užsienio valstybių ekspertai bei Lietuvos kompetentingų institucijų ir organizacijų atstovai. Renginio metu bus aptarta esama situacija, iššūkiai bei galimi kovos su prekyba žmonėmis būdai.

Rugsėjo 18 d. renginys vyks LR Seimo Konstitucijos salėje. Renginio metu moksleiviai diskutuos, kaip atpažinti prekybos žmonėmis rizikas, apie (ne)saugų darbą, kaip apsisaugoti ir pan.

Rugsėjo 18 d. 11.30 val. LR Seimo Spaudos konferencijos vyks spaudos konferencija, kurioje dalyvaus LR Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkė Z. Žvikienė, Jungtinės Karalystės kovos su šiuolaikine vergove komisaras K.Hailand, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė E. Žiobienė, VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė R. Dičpetrienė, Lietuvos Karito atstovė K. Mišinienė. 

Tarptautiniai ekspertai atkreipia Lietuvos dėmesį į institucijų veiksmų koordinavimo ir bendradarbiavimo stoką, sunkumus identifikuojant aukas, specialistų kompetencijos ir noro dirbti su nukentėjusiaisiais stoką. Neretai dėl ko kas įvyko yra kaltinama pati auka, kuri realios pagalbos sulaukia tik iš NVO.

„Nežiūrint teigiamų pokyčių, kovai su prekyba vaikais valstybės skiriamas dėmesys yra per mažas. Vaikai verčiami nusikalsti – vagiliauti Vakarų Europos, Skandinavijos valstybėse. O nustačius tokius atvejus, institucijos siekia perduoti kompetenciją kitai – vaikas „mėtomas, kaip karšta bulvė“. Taip pat nėra išplėtotas paslaugų ir pagalbos šiems vaikams tinklas. Tyrimo metu nėra pilnai užtikrinamas vaikų-aukų saugumas“,– teigia organizacijos generalinė direktorė R. Dičpetrienė.

Konferenciją organizuoja VO „Gelbėkit vaikus“. Partneriai: LR Seimo Žmogaus teisių komitetas, Jungtinės Karalystės ir Nyderlandų karalystės, Kanados ambasados Vilniuje.

Paskutinės naujienos

Mokslininkai ir NVO prašo skubiai imtis priemonių dėl vaikų sveikatai COVID-19 sukeliamų pasekmių, susijusių su technologijų naudojimu

Mokslininkai ir NVO prašo skubiai imtis priemonių dėl vaikų sveikatai COVID-19 sukeliamų pasekmių, susijusių su technologijų naudojimu

2 Bal 2021

Mokslinių tyrimų rezultatai rodo drastiškai blogėjančią vaikų ir jaunimo psichikos ir fizinės sveikatos būklę, kuriai didžiulę įtaką daro karantino metu žymiai išaugęs technologijų naudojimas. Todėl Vilniaus universiteto Psichologijos instituto mokslininkų tyrėjų komanda, vadovaujama prof. dr. Romos Jusienės ir Skaitmeninės etikos centras, drauge su didžiuliu būriu vaikų ir jaunimo gerove Lietuvoje besirūpinančių organizacijų, kreipėsi Vyriausybę, Seimo komitetus, Šeimos politikos komisiją, prašydami skubių sprendimų vaikų ir jaunimo sveikatos atžvilgiu.

Skaityti daugiau
„Knygų Kalėdų“ akcijos rezultatai

„Knygų Kalėdų“ akcijos rezultatai

21 Sau 2021

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota „Knygų Kalėdų“ akcija, telkianti skaitytojus ir knygos bičiulius, per dešimt metų šalies bibliotekas papildė beveik 360 tūkstančių knygų. Dėl pandemijos „Knygų Kalėdos“ šį kartą buvo kiek kitokios, tačiau tai nesutrukdė gerų žmonių, verslo įmonių, įvairių organizacijų ir bendruomenių dėka surinkti 13 tūkstančių knygų. 

Pagrindinė jubiliejinės akcijos kryptis buvo artimiausia mokyklos biblioteka, artimiausias vaikų dienos centras, kad jų lentynose netrūktų naujų įdomių knygų.

Skaityti daugiau
„Gelbėkit vaikus“ vadovė: reguliarus aukojimas gali tapti pasaulį keičiančiu įpročiu

„Gelbėkit vaikus“ vadovė: reguliarus aukojimas gali tapti pasaulį keičiančiu įpročiu

17 Gru 2020

Jau ketvirtus metus besitęsiančio „Lidl“ inicijuoto socialinio projekto „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ metu, taromatais besinaudojantys prekybos tinklo pirkėjai gali vaikams paaukoti depozito sumą, kurią „Lidl“ padvigubina. Šie pinigai yra išdalijami trims vaikų dienos centrus kuruojančioms organizacijoms, o viena iš jų – „Gelbėkit vaikus“. Organizacijos generalinės direktorės Rasos Dičpetrienės teigimu, šis projektas ne tik puoselėja aukojimo tradiciją Lietuvoje, bet ir užtikrintai keičia vaikų gyvenimus.

Skaityti daugiau
Antrasis karantinas smogė ir „Gelbėkit vaikus“ organizacijos globotiniams – „Rimi“ suskubo į pagalbą

Antrasis karantinas smogė ir „Gelbėkit vaikus“ organizacijos globotiniams – „Rimi“ suskubo į pagalbą

14 Gru 2020

Griežtėjant antrajam karantinui, visuomenę vis labiau kausto nerimas ir baimė. Su dideliais iššūkiais susiduria ir nepasiturinčios šeimos. VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių vaikų dienos centro vadovės Indrės Dambrauskienės teigimu, šiuo metu didžiausias rūpestis – vaikų ir šeimos gerovė. Tam, kad sunkumus išgyvenančios šeimoms nepritrūktų maisto produktų, „Rimi Lietuva“ visą gruodžio mėnesį reguliariai skiria paramą šiai organizacijai šviežiais ir ilgo galiojimo produktais. 

Prioritetas – šeimos gerovė

Skaityti daugiau
„Lidl“ socialiniam projektui sukanka treji metai: vaikams paaukota per 175 tūkst. eurų

„Lidl“ socialiniam projektui sukanka treji metai: vaikams paaukota per 175 tūkst. eurų

11 Gru 2020

2017 m. gruodį startavusiam „Lidl“ inicijuotam socialiniam projektui „Už saugią aplinką mūsų vaikams“ sukanka jau treji metai. Jo metu taromatais besinaudojantys prekybos tinklo pirkėjai gali vaikų dienos centrams paaukoti už depozitą gautą sumą, kurią prekybos tinklas padvigubina. Iš viso per šiuos trejus metus „Lidl“ kartu su pirkėjais paaukojo daugiau kaip 175 tūkst. eurų. Juos prekybos tinklas išdalijo vaikų dienos centrus kuruojančioms organizacijoms, kurių teigimu, ši parama, ypač pandemijos metu, yra gyvybiškai svarbi.

Skaityti daugiau

Puslapiai

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti