Prekyba žmonėmis – moderni vergijos forma

2015 m. rugsėjo 17-18 dienomis VO „Gelbėkit vaikus“ organizuoja tarptautinę konferenciją „Iššūkiai kovojant su prekyba žmonėmis“. Konferencijoje pranešimus skaitys užsienio valstybių ekspertai bei Lietuvos kompetentingų institucijų ir organizacijų atstovai. Renginio metu bus siekiama aptarti esamą situaciją, įvairių nevyriausybinių organizacijų vykdomus projektus, jų rezultatus, kylančius iššūkius bei galimus kovos su prekyba žmonėmis Lietuvoje būdus. Užsienio valstybių ekspertai pristatys savo šalių situaciją ir patirtį kovojant su prekyba žmonėmis.

Konferencija organizuojama įgyvendinant vieną iš Visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ 2013–2015 m. vykdyto projekto  „Prekybos vaikais prevencijos priemonių sukūrimas ir įgyvendinimas Lietuvoje“ Nr.VP1-1.3-SADM-01-K02-001 priemonių. Projekto tikslas – padidinti prekybos vaikais prevencijos priemonių prieinamumą ir vykdymą, siekiant sumažinti prekybos vaikais atvejų skaičių Lietuvoje, didinti problemos žinomumą visuomenėje ir apsaugoti vaikus nuo galimų prekybos žmonėmis rizikų.

Prekyba žmonėmis daugelyje valstybių yra įvardinama, kaip moderni vergijos forma. 2014 m. paskelbtais Eurostat duomenimis per 2010-2012 metus 28 ES valstybėse buvo nustatytos 30 146 aukos, 80 proc. jų moterys. Daugiau kaip 1000 vaikų, prekybos žmonėmis aukos, buvo seksualiai išnaudojami. 65 procentai aukų buvo ES piliečiai.

2014 m. Lietuvos institucijos vykdė 24 ikiteisminius tyrimus, susijusius su prekyba žmonėmis (2013–23). Baudžiamojon atsakomybėn patraukta 40 kaltinamųjų (2013 m. – 18), nuteista 18 (2013— 11) prekiautojų žmonėmis. 

 Rugsėjo 17 d. konferencija vyks Best Western viešbutyje, Konstitucijos pr. 14, Vilnius, pranešimus skaitys užsienio valstybių ekspertai bei Lietuvos kompetentingų institucijų ir organizacijų atstovai. Renginio metu bus aptarta esama situacija, iššūkiai bei galimi kovos su prekyba žmonėmis būdai.

Rugsėjo 18 d. renginys vyks LR Seimo Konstitucijos salėje. Renginio metu moksleiviai diskutuos, kaip atpažinti prekybos žmonėmis rizikas, apie (ne)saugų darbą, kaip apsisaugoti ir pan.

Rugsėjo 18 d. 11.30 val. LR Seimo Spaudos konferencijos vyks spaudos konferencija, kurioje dalyvaus LR Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkė Z. Žvikienė, Jungtinės Karalystės kovos su šiuolaikine vergove komisaras K.Hailand, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė E. Žiobienė, VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė R. Dičpetrienė, Lietuvos Karito atstovė K. Mišinienė. 

Tarptautiniai ekspertai atkreipia Lietuvos dėmesį į institucijų veiksmų koordinavimo ir bendradarbiavimo stoką, sunkumus identifikuojant aukas, specialistų kompetencijos ir noro dirbti su nukentėjusiaisiais stoką. Neretai dėl ko kas įvyko yra kaltinama pati auka, kuri realios pagalbos sulaukia tik iš NVO.

„Nežiūrint teigiamų pokyčių, kovai su prekyba vaikais valstybės skiriamas dėmesys yra per mažas. Vaikai verčiami nusikalsti – vagiliauti Vakarų Europos, Skandinavijos valstybėse. O nustačius tokius atvejus, institucijos siekia perduoti kompetenciją kitai – vaikas „mėtomas, kaip karšta bulvė“. Taip pat nėra išplėtotas paslaugų ir pagalbos šiems vaikams tinklas. Tyrimo metu nėra pilnai užtikrinamas vaikų-aukų saugumas“,– teigia organizacijos generalinė direktorė R. Dičpetrienė.

Konferenciją organizuoja VO „Gelbėkit vaikus“. Partneriai: LR Seimo Žmogaus teisių komitetas, Jungtinės Karalystės ir Nyderlandų karalystės, Kanados ambasados Vilniuje.

Paskutinės naujienos

Žaislotekoje Kaune – iškilmingas „Knygų Kalėdų“ atidarymas

Žaislotekoje Kaune – iškilmingas „Knygų Kalėdų“ atidarymas

5 Gru 2019

Gruodžio 7-ąją Kaune vyks iškilmingas akcijos „Knygų Kalėdos“ atidarymas. Devintajai akcijai startą duos ją inicijavusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Knygų Kalėdos“ po visą Lietuvą skleidžia žinią – dovanokime knygas bibliotekoms ir vaikų dienos centrams, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą.

Per aštuonerius metus akcija „Knygų Kalėdos“ papildė bibliotekų lentynas per 320 tūkst. naujų knygų. Ji taip pat sustiprino ir bibliotekų prestižą, sutelkė skaitytojų bendruomenes, pritraukė verslo ir įvairių organizacijų dėmesį bei parodė knygų skaitymo svarbą.

Skaityti daugiau
Šv. Juozapo šeimos namų vadovė: „Mes siekiame, kad šie vaikai pasijustų svarbūs“

Šv. Juozapo šeimos namų vadovė: „Mes siekiame, kad šie vaikai pasijustų svarbūs“

25 Lap 2019

„Yra užburtas skurdo ratas: jei tėvai prastai gyvena, neturi išsilavinimo, tai ir vaikas, nematydamas tinkamo pavyzdžio, gyvenime gali nieko nesiekti. Tokius vaikus mes siekiame sustiprinti ir parodyti, kad jie gali gyventi geriau“, - sako Paparčių Šv. Juozapo šeimos namų vadovė Rūta Kanclerytė. Ji sklaido mitus, kad dienos centras vaikams iš sunkumų patiriančių šeimų yra tik vieta šiltai pavalgyti ir pamokas paruošti. Priešingai, dienos centrui svarbiau ne duoti vaikui pavalgyti, bet išmokyti jį pasigaminti valgį, užauginti vaikų svajones ir pastatyti tvirtą pagrindą geresniam gyvenimui.

Skaityti daugiau
R. Dičpetrienė: Kodėl vis dar ženkliname Lietuvos vaikus skurdo ženklu?

R. Dičpetrienė: Kodėl vis dar ženkliname Lietuvos vaikus skurdo ženklu?

22 Lap 2019

Šiandien, Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos 30-mečio dieną, noriu pasidalinti istorija iš Lietuvos vaikų gyvenimo.

– Mama, neverk viskas bus gerai, – berniukas paduoda mamai servetėlę.

– Mama, mes jau turim vandenį ir niekada nebereikės jo bidonais vežiotis iš kaimynų, – broliui pritaria kitas berniukas ir paglosto verkiančią mamą.

O paskui, stiprių emocijų sugraudintiems tėvams, jau choru abu sako: „Jūs esat patys geriausi tėvai pasaulyje!“

Skaityti daugiau
Apskritojo stalo diskusijos Šiaurės Lietuvoje

Apskritojo stalo diskusijos Šiaurės Lietuvoje

22 Lap 2019

Lapkričio viduryje Šiaurės Lietuvoje surengėme net dvi vaiko gerovės srityje dirbančių specialistų apskritojo stalo diskusijas. Lapkričio 13 d. Kupiškio rajono specialistai — atstovai iš Kupiškio r. sav. administracijos, Kupiškio r. švietimo pagalbos tarnybos, Kupiškio r. mokyklų-daugiafunkcių centrų, Kupiškio mokyklų, Kupiškio r. policijos komisariato, Vaiko teisių apsaugos skyriaus, Kupiškio vaikų dienos centro, Kupiškio socialinių paslaugų centro, Kupiškio jaunimo centro — aptarė savo pasiekimus bei siekiamybes bendradarbiavimo srityje. 

Skaityti daugiau
Vaiko gerovės specialistai tobulino darbo komandoje įgūdžius

Vaiko gerovės specialistai tobulino darbo komandoje įgūdžius

15 Lap 2019

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ JT Vaiko teisių konvencijos 30-mečio minėjimo išvakarėse sukvietė savo struktūrinių padalinių atstovus į praktinius mokymus.

Ilgametę darbo patirtį vaiko ir šeimos gerovės srityje (švietime, socialinėje sferoje) turintys specialistai atvyko iš Utenos, Marijampolės, Šilutės, Šiaulių, Akmenės, Mažeikių, Kazlų Rūdos, Alytaus, Ukmergės, Širvintų, Šakių, Pasvalio, Anykščių ir Švenčionių. Daug skirtingų patirčių ir vertingų žinių, tačiau nemažiau svarbu ir gebėti tai perduoti vieni kitiems bei panaudoti praktikoje siekiant geriausių rezultatų.

Skaityti daugiau

Puslapiai

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti