Organizacija „Gelbėkit vaikus“ prisideda prie emociškai intelektualios aplinkos plėtros ugdymo įstaigose

Trečiadienis 17 Birželis 2015

2015 m. birželio 17 dieną Lietuvos Respublikos Seime vyks Nacionalinė konferencija ugdymo įstaigų vadovams „Emocinis intelektas švietimo sistemoje“.

Konferencijos metu Lietuvos bei užsienio ekspertai dalinsis patirtimi įgyvendinant emocinio intelekto programas ugdymo įstaigose – lavinant pedagogų emocinį intelektą, kuriant emociškai intelektualią aplinką ir taikant emocinio intelekto lavinimo programas vaikams. Konferenciją organizuoja Šiuolaikinių inovacijų diegimo ir kompetencijų ugdymo centras.  Partneriai: The Behaviour Change Specialists, VO„Gelbėkit vaikus“, Vilniaus privati gimnazija, Raseinių pedagoginė psichologinė tarnyba, leidykla „Šviesa“. Plačiau apie renginio programą – www.dramblys.lt

 

Pasak organizacijos direktorės Rasos Dičpetrienės, sėkmingam ugdymo procesui svarbu, kad tiek pedagogas, tiek mokinys ugdymo įstaigoje jaustųsi gerbiami ir vertinami. Socialinio ir emocinio intelekto ugdymo programa padeda vaikams suprasti, ką jaučia jis ir kiti, bei suderinti savo jausmus ir poreikius su kitų jausmais ir poreikiais.  

 

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2013–2014 mokslo metais Lietuvoje buvo 51 tūkst. pedagogų. Per dešimtmetį nuo 2003–2004 mokslo metų pedagogų skaičius sumažėjo beveik 18 tūkst. 2013 m. moterys sudarė net 87 procentus mokyklose dirbančių pedagogų. Miesto mokyklose dirba 24,9 tūkst. mokytojų, kaimo – 9,5 tūkst. Vidutinis bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų amžius buvo 48 metai.

 

Konferencijos metu ypatingas dėmesys skiriamas mokytojui – jo socialinių emocinių kompetencijų ugdymui bei psichologinės sveikatos gerinimui. Bus pristatyta prevencinė programa, orientuota į pedagogą, padedanti atstatyti pažeistą pedagogo savivertę ir savigarbą, leidžianti plėtoti auklėtojų ir vaikų socialinius bei emocinius įgūdžius, stiprinanti emocinę sveikatą, teigiamą elgesį ir teikianti gerovę visiems, kurie mokosi ir dirba ugdymo įstaigoje.

 

 

„Kasdieniniame darbe dažnai tenka susidurti su vaikais, kurie turi mokymosi ar elgesio problemų: nesimoko, bėga iš pamokų, konfliktuoja su mokytojais. Neretai tėvai tokiais atvejais nežino, kokių priemonių imtis, kur kreiptis pagalbos. Emocinio intelekto ugdymo programa, gali būti vienas iš pagalbos būdų tiek vaikams, tiek pedagogams. Tai savotiški savęs ir kito pažinimo kursai“, – teigia organizacijos vadovė, viena iš Emocinio intelekto lavinimo programos mokytojų, R. Dičpetrienė.

VIENAS MAŽAS POELGIS GALI PAKEISTI VAIKO GYVENIMĄ

Sužinokite, kaip galite padėti