Pagalba Ukrainos vaikams

Organizacija reaguoja ir į visame pasaulyje vykstančius konfliktus, kurių metu nukenčia visai nekalti žmonės, tarp jų ir vaikai. Dar vienas iš tarptautinių projektų – pagalba karinio konflikto zonoje atsidūrusiems Ukrainos vaikams.

Bendradarbiaudami kartu su Ukrainos moterų sąjunga, su kuria jau ne vienerius metus kartu dirba ir kuria pasitiki tarptautinis „Save the Children“ tinklas, renkame aukas ir suteikiame pagalbą iš karinio konflikto zonos į centrinę Ukrainos dalį pabėgusioms šeimoms ir jų vaikams. Jau nuo 2014 m. pavasario nukentėjusiems teikiama psichologinė bei materialinė parama, kuriamos saugios erdvės vaikams, teikiamos teisinės konsultacijos šeimoms, dalinami higienos, mokyklinių reikmenų krepšeliai.

Nuo 2014 m. balandžio mėnesio krizė Ukrainoje jau palietė virš 5,2 mln. žmonių, skaičiuojami 4771 žuvęs, 10 360 sužeistųjų, 610 413 netekusių gyvenamosios vietos. Į centrinę Ukrainos dalį iš karinio konflikto teritorijų į pabėgėlių stovyklas yra perkelta daugiau nei 400 000 žmonių, kurie 2014-ųjų vasarą iš karo zonos pabėgo vos su keletu svarbiausių asmeninių daiktų ir tikėjosi greitai sugrįžti į savo namus. Tad šiems žmonės pagalba išties reikalinga, nes dėl visiškai nereikšmingų priežasčių ir vadovų ambicijų daugybė žmonių liko be gyvenamosios vietos, be savo namų, bet blogiausia, ir be artimųjų.

Labai svarbi ne tik materialinė, bet ir moralinė Lietuvos pagalbos Ukrainai pusė – savo aukomis Lietuvos žmonės ne tik palengvina Ukrainos žmonių fizines kančias ar nepatogumus, bet palaiko jų taikos viltį.

MES PADEDAME VAIKAMS

Naujienos ir įvykiai