Pagalba Zambijos vaikams

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ jau penktus metus prisideda prie tarptautinio projekto „Everyone“, Lietuvos organizacijos vykdyto Zambijoje. Šio projekto tikslas – suteikti pagalbą kuo daugiau vargstančių šeimų, pamaitinti kuo daugiau alkanų vaikų ir svarbiausia – sumažinti vaikų mirtingumą Zambijoje.

„Lietuvoje veikianti organizacija jau 20 metų padeda vietos vaikams.  Tačiau, būdami pilnateisiais tarptautinio „Save the Children“ tinklo nariais, laukėme to laiko, kai, išugdžius ir sutvirtinus „Gelbėkit vaikus“ veiklos pozicijas Lietuvoje, pajėgsime sąmoningai ir užtikrintai peržengti nacionalines sienas ir pradėti atsigręžti į globalias vaikų problemas bei kančią. Tai, ką pamatėme Zambijoje, Bulaya kaimelyje – gyvenimą be elektros, menkavertę kukurūzų košę kasdien vos du kartus per dieną, vaikų badavimą, ligas, vaikystę skaldant akmenis, o ne žaidžiant, gimdymą žvakių šviesoje ir nuolatinę mirties nuojautą – tik dar labiau įtvirtino klausimą sau: kuo mes galime padėti? Susidūrę su Zambijos vaikų ir šeimų skurdu, dar kartą supratome, kad pagalba prasideda nuo mažų dalykų – elementarių priemonių užtikrinimo ir nuolatinio žmonių švietimo“.

R. Dičpetrienė, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė

Didžiąją Zambijos visuomenės dalį sudaro vaikai, kurių šalyje yra daugiau nei 50 proc. Šios šalies vaikams pagalba reikalinga todėl, kad net 0,5 mln. šios šalies vaikų gyvena gatvėje be tėvų, apie 1 mln. nelanko mokyklos, apie 3 mln. vaikų nuolat trūksta maisto. Be to, 1 iš 5 Zambijos vaikų miršta nuo paprastai pagydomų ligų.

Džiugu, kad vykdant šią pagalbos Zambijos vaikams misiją, daugelis Lietuvos žmonių neliko abejingi ir paaukojo vaikams bent po kelis eurus, kurie šių mažųjų gyvenimus nuspalvino šviesesnėmis spalvomis. Lietuvos žmonių pastangas geriausiai įvertina atviros bei dėkingumu trykštančios skurstančių ar sergančių Zambijos vaikų šypsenos, kurios jų neapleidžia net ir sunkiausiose gyvenimo situacijose.

Kiekvienais metais, po „Gelbėkit vaikus“ misijų Zambijoje, jų dalyviai į Lietuvą parveža fotografijų parodą, afrikietiškos muzikos koncertą ar kitų Zambijos vaikų linkėjimų mūsų šaliai. Jau porą metų iš eilės, misijų Zambijoje metu, kartu su LNK žurnalistėmis Rūta Mikelkevičiūte ir Giedre Talmantiene sukuriamas bei per LNK televiziją parodomas padėkos Lietuvai filmas „Zambija: ačiū, Lietuva“.

Filmai „Zambija: ačiū, Lietuva I“ ir „Zambija: ačiū, Lietuva II“

2011-aisiais A. ir G. Kudabų sukurtas specialus dokumentinis filmas apie Zambijos vaikų gyvenimo realybę. 

MES PADEDAME VAIKAMS

Naujienos ir įvykiai