Mergaičių gyvenimiškų įgūdžių stiprinimas

Edukacinę prevencinę programą, skirtą labiausiai pažeidžiamoms mergaičių grupėms, organizacija „Gelbėkit vaikus“ vykdo nuo 2002 m. Projektas pradėtas įgyvendinti Vilniaus vaikų dienos centre „Duok ranką“, vėliau, nuo 2005 m., pozityvioji patirtis perduota ir kitiems organizacijos kuruojamiems vaikų dienos centrams Akmenėje, Anykščiuose, Druskininkuose, Kazlų Rūdoje, Kupiškyje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Rokiškyje, Šakiuose, Šilutėje, Širvintose, Šiauliuose, Ukmergėje, Vilniuje. Iš viso programoje dalyvauja apie 300 mergaičių.  

 

Programos tikslas – suteikti galimybę rizikos grupės mergaitėms iš miestų, kaimo vietovių bei mažų miestelių (re)integruotis į visuomenę, mokant bei vystant jų gyvenimo ir socialinius įgūdžius bei suteikiant būtinąją pagalbą, paramą. Organizuojami edukaciniai lavinamieji grupiniai užsiėmimai: įvairūs renginiai, išvykos, specialistų paskaitos, teikiamos individualios konsultacijos, vykdoma kt. veikla, skirta formuoti ir stiprinti mergaičių gyvenimiškus įgūdžius, stiprinti pasitikėjimą savimi ir savigarbą, paruošti savarankiškam gyvenimui visuomenėje.

Pagrindinės „Mergaičių gyvenimiškų įgūdžių stiprinimo“ programos temos: socialiniai ir higienos įgūdžiai, tinkami bendravimo bei konfliktų sprendimo įgūdžiai, lytinis švietimas ir brendimas, tinkamos ateities vizijos formavimas, sveika gyvensena, narkotinių medžiagų vartojimo, prekybos žmonėmis, smurto ir kt. prevencija.

 

2007 m. atliktas „Mergaičių gyvenimiškų įgūdžių stiprinimo“ programos vertinimas, kuriame dalyvavo mergaitės ir jų šeimos, vaikų dienos centruose dirbantys specialistai, socialiniai partneriai.

„Mergaičių gyvenimiškų įgūdžių stiprinimo“ programos vertinimo ataskaita, 2007 m. 

„Mergaičių gyvenimiškų įgūdžių stiprinimo“ programos ugdomoji priemonė, 2010 m.

 

„Vaikų dienos centrą lankau jau 4 metus. Lankydama mergaičių grupę tapau dąsesnė, ryžtingesnė. Viskas prasidėjo tik nuo mažyčio „Talentų šou“ vedimo, o dabar jau sunkiai suskaičiuoju, kiek vedžiau renginių ir kiek idėjų išleidau į platųjį pasaulį“. Alma  

„Mergaičių programą lankau jau keletą metų, čia išmokau bendrauti su vaikais. Man labai patinka eiti į mergaičių grupę, nes ten visada sužinau įvairių dalykų. Išmokau bendrauti, klausytis kitų, sužinojau apie tokius dalykus, kurių net mama nepasakoja. Negalėdavau nieko paklausti kitų, nes bijodavau, o dabar laisvai galiu, nes nieko nebebijau“. Roneta

 

Jeigu jūsų įmonė ar organizacija nori prisidėti prie Lietuvos mergaičių gyvenimiškų įgūdžių stiprinimo ir paremti šią programą, prašome kreiptis el. paštu [email protected] arba telefonu 8 5 261 0815.

 

MES PADEDAME VAIKAMS

Naujienos ir įvykiai