Verslumo ugdymas

2014 m. organizacija „Gelbėkit vaikus“ su bendrove „CSC Baltic“ pradėjo vykdyti bendrą verslumo skatinimo projektą – „Verslumo ugdymo seminarai vyresniems globos namų auklėtiniams“. Tai buvo nauja patirtis ne tik globos namuose gyvenantiems vaikams, bet ir mūsų organizacijai.

„Globos namuose augančių vaikų baziniai poreikiai dažniausiai yra patenkinti - vaikai yra pakankamai sotūs ir aprengti. Tačiau, tai tik gyvybiškai svarbūs komponentai išgyvenimui, o kur žmogaus vidinis pasaulis, tobulėjimas bei kompetencija? Šito vaikams, augantiems ne šeimose, labiausiai ir trūksta. Tokie vaikai ypač jaučia socialinių įgūdžių stygių, jie dažnai yra nuvertinami, neturi nei ambicijų, nei pasitikėjimo savimi. O šiuolaikiniame pasaulyje tai yra labai svarbu“.

R. Dičpetrienė, organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė 

 

Šešis mėnesius trukusių mokymų metu įmonės „CSC Baltic“ profesionalai globos namų auklėtinius mokė efektyvios komunikacijos, viešojo kalbėjimo ir kitų verslo pagrindų, taip pat parodė vaikams kūrybinio mąstymo privalumus, mokė nestandartiškai mąstyti. Viso projekto metu vaikai klausėsi bei fiksavo ne tik teorines žinias, jaunuoliai savo verslumo įgūdžius bandė ugdyti ir praktiškai – pynė spalvingas apyrankes, kurias vėliau galėjo parduoti savo draugams ir pažįstamiems bei taip užsidirbti pinigų. Praktines užduotis vaikams padėjo atlikti ir prie mūsų projekto prisijungusios asociacija „Langas į ateitį“ bei VšĮ „Gordijo mazgas“.

Iš viso projekte dalyvavo 33 auklėtiniai iš 4 globos namų – Pabradės, Utenos, Paparčių ir Marijampolės. Projektas buvo orientuotas į paauglius, kurių greitu metu laukia savarankiško gyvenimo pradžia. Projekto tikslas buvo orientuotas į jaunuolius, kuriems gyvenime reikia paskatinimo, kuriems kartais labai trūksta žmogiškos namų šilumos bei kasdienio gyvenimo įgūdžių. Projekte dalyvavę jaunuoliai, sulaukę pilnametystės turės palikti globos namus ir tuomet jie turės pradėti visiškai savarankišką gyvenimą, kuriame daug kliūčių ir sunkumų, o norint juos įveikti reikia turėti ne tik praktinių žinių, bet ir socialinių įgūdžių, pasitikėjimo savimi bei savo jėgomis. Tad šis projektas skatino jaunuolius suprasti, kad jie yra tokie patys žmonės kaip ir kiti, jie gali priiminėti lygiaverčius sprendimus, kaip ir tie, kurie gyvena šeimose. Iš viso to išplaukia ir vienas iš pagrindinių tikslų – mažinti socialinę globos namų auklėtinių atskirtį.  

Pasibaigus šiam projektui buvo nuostabu išgirsti vien teigiamus jaunuolių atsiliepimus. Paaugliai sutartinai teigė, kad puikiai praleido laiką, kad veiklos buvo įdomios, pabendravo su įvairiais žmonėmis ir gavo daug naudingos informacijos. Visų dalyvių įspūdžiai buvo tik patys geriausi. Džiaugiamės, jog verslo profesionalų paskaitos ir mokymai šiems vaikams padės globos namus palikti labiau pasitikint savimi.

Projektas buvo labai prasmingas ir sėkmingas, tačiau jau baigėsi. Jei manote, kad jūsų įmonė ar organizacija norėtų bei galėtų jį atgaivinti, prašome kreiptis el. paštu [email protected] arba telefonu 8 5 261 0815.

MES PADEDAME VAIKAMS

Naujienos ir įvykiai